HNK Višići su jučer (subota 06. listopad) odigrali utakmicu 9. kola Druge lige FBiH – Jug. Gledatelji na Čaerima imali su što vidjeti. Višići su napunili mrežu gostiju iz Rame sa čak pet pogodaka. Domaći su prikazali odličnu igru, te je pobjeda mogla biti čak i dosta uvjerljivija.
Domaći su od samog početka utakmica preuzeli inicijativu i odmah napadački krenuli ka golu Rame. Na samom otvaranju utakmice u odličnoj je prilici Bule, koji ubačaj Đondraša sa svega pet metara šalje preko gola.
Međutim, na prvi pogodak se čekalo do 20. minute. Za pogotke sa distance se očito specijalizirao Knežević, koji ovaj put izravno iz slobodnog udarca sa preko 30 metara trese mrežu Mičića. Da podsjetimo Knežević je sličan gol postigao i u drugom kolu protiv FK Lokomotive.
Nedugo nakon vodećeg pogotka domaćih, možda i najljepši trenutak na utakmici. Nakon jednog ubačaja u šesnaesterac Rame, Ante Menalo prekrasnim ‘škaricama’ pogađa dalji kut golmana Mičića koji je ostao nemoćan. Samo par minuta kasnije Krvavac s ruba šesnaesterca precizno gađa, ali ovaj put Mičić lijepom paradom skida njegov pokušaj.
Na slijedeći pogodak se čekalo do drugog poluvremena, u 50. minuti Višići dolaze do tri gola prednosti. Na sredini igrališta dobro su kombinirali domaći, loptu uzima Bule i odličnom asistencijom upošljava Krvavca koji hladnokrvno završava akciju. Danas je Krvavac bio jedan od najboljih pojedinaca Višića, samo minutu nakon pogotka umalo je vratio asistenciju Buli. Na lijevoj strani igrališta ispremiješao je čitavu obranu gostiju, čak i vratara i sa ruba igrališta dao idealnu loptu po gol crti na koju je Bule ipak zakasnio.
Iako s vodstvom od tri gola prednosti domaći ne posustaju, redom prijete Menalo i opet Krvavac. Pritisak Višića u 61. minuti rezultira povećanjem prednosti. Mladi šesnaestogodišnji Martin Cvitanović samo četiri minute nakon što je ušao u igru pogađa glavom na asistenciju Krvavca i u vremenu koje je proveo na terenu pokazao da je velika nada za budućnost.
Samo tri minute kasnije, jedanaesterac za Višiće, u kaznenom prostoru gostiju Markešić kao zadnji igrač obrane ruši Menala i zarađuje izravni crveni karton. Najstrožu kaznu je i realizirao Menalo kojemu je to sedmi pogodak sezone s čime je vodeći strijelac kluba.
Gosti iz Rame su uspjeli postići utješni pogodak pet minuta prije kraja, obrani domaćih pobjegao je Babić i poentirao za konačnih 5:1.