Višići su doživjeli treći poraz ove sezone, prvi domaći. Nogometašima Višića je ovo tek drugi poraz na Čaerima u gotovo tri godine te je ostavio domaće navijače nemalo razočaranima.

Iako poraženi, Višići su ostavili mnogo bolji dojam nego u prošloj utakmici u Ljubuškom gdje su došli do boda protiv domaćeg Bigestea.

Utakmicu su domaći otvorili dosta dobro te dominirali terenom i stvorili par prilika, najizgledniju je propustio Menalo kada je iz blizine glavom pucao preko gola. Na odgovor Brotnja nije se čekalo dugo, pokazali su zašto su među favoritima za ulazak u viši rang i preuzeli konce u igri.

Sredinom prvog poluvremena nakon nespretne reakcije obrane domaćih skoro je Brotnjo došlo do vodstva. Iz kornera je ubacio Miloš, a loptu u vlastitu mrežu umalo skrenuo Knežević. Na samoj gol liniji krajnjim naporom pogodak je spriječio golman Jurković, a gosti su prosvjedovali kod suca tvrdeći da je lopta prešla gol crtu, međutim ništa od toga.

Ipak na pogodak se nije čekalo dugo, u 32. minuti lijevu stranu obrane Višića probio je Šarac i centrirao za Skoku koji spretno i sretno matira domaćeg vratara za 0:1.

Domaći nogometaši se ipak nisu predali, početkom drugog dijela krenuli su mnogo ofenzivnije što je i rezultiralo kaznenim udarcem u 51. minuti kojeg je iznudio Menalo. Međutim, u pravog tragičara utakmice prometnuo se Knežević koji je sa 11 metara promašio cijeli gol.

U nastavku utakmice ni domaći ni gostujući nogometaši nisu imali previše izglednih prilika, Višići su blago dominirali, ali nedovoljno da dođu do izjednačenja. Brotnjo je tako došlo do vrlo bitna tri boda u borbi za prvo mjesto, dok Višićima ostaje za tražiti nove bodove već u četvrtak kada će u zaostaloj utakmici iz 2. kola na domaćem terenu ugostiti ekipu Posušja.