Strijelci: Petar Meljanac (44. i 80. min)

Glavni sudac: Hrvoje Erceg.

Gledatelja: Opet pune tribine.

U tekstu donosimo 10-minutni video sažetak utakmice.

Pobjednička serija nogometaša sa Čaera traje i dalje. U trećem kolu Druge lige Jug FBiH upisali su treću pobjedu bez primljenog pogotka, tako da je gol razlika HNK Višići 4:0, čime se ne može pohvaliti ni jedan drugi klub u ovom rangu natjecanja. Jedino NK Kamešnica u svojoj gol-razlici ima jednu nulu, a ta se nalazi u rubrici postignutih golova.

Nogometaši HNK Višići cijelu utakmicu imali su inicijativu i loptu u svome posjedu, dok su nogometaši HNK Kupresa pokušavali nešto uraditi iz kontri, ali ni to im nije polazilo na nogom, pa je tako naš golman, Zlatan Repeša Babo, bio bez posla u ovoj utakmici. Već na samom početku utakmice Niko Blažević je odličnim solo-prodorom, a zatim nabačejem uposlio svog suigrača iz napada Marcela Macu, koji je s par metara promašio okvir gola. Iduća dobra prilika dogodila se u 15. minuti utakmice kad je Nikica Raguž Weah odličnim centaršutom pogodio Petra Meljanca, koji s otprilike 11 m nije uspio glavom pogoditi gol gostujućeg golmana. Pred sami kraj prvog poluvremena HNK Višići imali su ubacivanje iz auta na sredini igrališta, koji su gosti smatrali bezopasnim. Međutim, Josip-Ilija Kalfić dalekometnim i preciznim ubačajem rukom pogađa Petra Meljanca koji s linije 16 m pogađa dalju stranu golmana HNK Kupres, koji ostaje nemoćno promatrati ulazak lopte u gol.

Ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a istom igrom nogometaši Višića nastavili su i u drugom poluvremenu, u kojem su ušli Goran Bule Kuli, Ilijan Rajič i Amel Taslidža. I drugi pogodak također je majstorski, u svome stilu postigao Petar Meljanac, tek toliko da pokaže da prvi pogodak nije bio puka slučajnost. I ovaj je pogodak bio sa slične udaljenosti, jednako jak i precizan. Gostujući golman pokušao je atraktivnom paradom ´izboksati´ loptu iz gola, ali bilo bi mu puno pametnije da je uživao u ovome pogotku, koji ćete svi moći ubrzo vidjeti putem linka na našoj stranici.

Nogometaši HNK Višići imali su potporu s tribina od svojih novonastalih navijača, Malčera, ali i drugih ljubitelja nogometa, koji su u potpunosti ispunili tribine našeg stadiona, pa bi možda naš predsjednik mogao razmišljati o proširenju kapaciteta stadiona. Ovo je bio debitanski nastup Malčera na Čaerima, koji će sa svojim predsjednikom (Željko Raguž Gelja) i vođom navijača (Velimir Zvono) za idući put pokušati spremiti još bolju koreografiju i navijanje. Također je bitno napomenuti da u ovom navijanju sudjeluju i najmlađi članovi našeg sela, kojima je najdraže puhati u vuvuzele.

Glavni sudac utakmice HNK Višići – HNK Kupres bio je proslavljeni nogometaš Širokog Brijega Hrvoje Erceg, koji je utakmicu odsudio korektno. Iduće prvenstveno kolo HNK Višići idu u gostovanje FK Turbini u Jablanici, koji zauzimaju 6. mjesto s dvije pobjede i jednim porazem uz gol-razlikom (6:3).

Sastav HNK Višići: Zlatan Repeša Babo, Josip-Ilija Kalfić Coffi, Nikica Raguž Weah (Goran Bule Kuli), Dalibor Brkić (kapetan), Dejan Stojak (žuti karton), Darko Mustapić, Mladen Đondraš, Petar Meljanac (Ilijan Rajič), Doni Kajtazi, Marcel Mace (Amel Taslidža) i Niko Blažević. Ostali rezervni igrači koji nisu nastupali: Osman Šoše, Matko Dodig. Trener Nikica Knežević Pegi. Predstavnik kluba: Antonio Blažević.