Nogometaši Urugvaja igrat će nakon 40 godina u četvrtfinalu Svjetskog nogometnog prvenstva! Urugvajci su u prvom susretu osmine finala pobijedili Južnu Koreju s 2:1 te u četvrtfinalu čekaju boljeg iz dvoboja Gana – SAD. Junak pobjede Urugvajaca je Luis Suarez koji je nakon greške vratara Južne Koreje svoju momčad doveo u vodstvo u 8. minuti.

Image

Osim pogođene vratnice u 5. minuti, Južna Koreja u prvom poluvremenu nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti urugvajskom vrataru Musleri. Otvaranje drugog poluvremena ipak prolazi u dominaciji Azijaca, već u 50. minuti Chuyoung opasno prijeti.

Povučena momčad Urgugvaja nije uspjela izdržati, podlegla je napadima Južne Koreje u 67. minuti kad je Chungyong nakon prekida nadskočio urugvajsku obranu, pored istrčalog Muslere poentirao za 1:1.

Tri minute kasnije mogli su Korejanci do potpunog preokreta, Lee je nakon loše izvedene offside zamke južnoameričke selekcije ostao sam pred Muslerom, no pucao je traljavo.

Pobjednika je odlučio sjajni Suarez u 81. minuti. Napadač Ajaxa primio je loptu na vrhu kaznenog prostora, te iskosa neobranjivo pogodio suprotni kut korejskih vrata. Urugvaj je zasluženo izborio plasman među osam najboljih.

izvor:bljesak info