Italija – Paragvaj 1:1 (63′ De Rossi –  39′ Alcaraz)

U prvom susretu 1. kola F skupine Svjetskog prvenstva, selekcije Italije i Paragvaja su u Cape Townu podijelile bodove u meču u kojem je branitelj naslova bio bliži pobjedi iako je gubio na poluvremenu.

Iako su “azzuri” imali inicijativu gotovo cijelo vrijeme, na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Paragvajaca koji su uspješno odolijevali napadima svetskih prvaka. U 39. minuti Alcaraz je bio najviši u skoku poslije centaršuta iz slobodnog udarca i glavom smjestio loptu u donji kut Buffonovog gola.

Čuvar mreže talijanske reprezentacije je na poluvremenu morao biti zamijenjen zbog ozljede, ali njegova zamjena Marchetti nije imao puno posla. U 63. minuti Lippijevi izabranici pomalo sretno, ali potpuno zasluženo dolaze do izjednačenja. Poslije kornera, paragvajski golman je loše procijenio let lopte i De Rossiju nije bilo teško pogoditi mrežu. Nastavili su se napadi Talijana, ali je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.

U drugom susretu ove skupine sutra se u Rustenburgu u 13:30 sastaju Novi Zeland i Slovačka.