Nizozemska i Japan izborili su osminu finala SP-a iz skupine E. U izravnom dvoboju za drugo mjesto Japanci su pobijedili Dansku 3:1. Japan je poveo u 17. minuti nakon slobodnog udarca s 25 metara iskosa, a odlično ga je izveo Keisuke Honda.

Bolje je mogao intervenirati i vratar Sorensen. U 30. minuti još jedan slobodnjak za Japance, ovaj put s nešto više od 20 metara i po sredini gola odlično je pucao Yasuhito Endo, ovog puta danski vratar bio je nemoćan – 2:0.

Image

U 81. minuti Danci uspijevaju smanjiti na 1:2. Sumnjivo dosuđen jedanaesterac izveo je Tomasson, vratar Kawashima obranio je udarac s bijele točke, ali odbijenu loptu danski napadač ipak sprema u mrežu.

Pobjedu Japana pogotkom u 88. minuti potvrdio je Shinji Okazaki. Sav posao odradio je Honda, Okazaki je ostao u situaciji iz koje se ne može promašiti.

U drugom susretu ove skupine Nizozemska, koja se već nakon drugoga kola plasirala dalje, pobijedila je Kamerun 2:1. Strijelci za Nizozemce bili su Van Persie u 36. i Huntelaar u 84. minuti, dok je jedini pogodak za Kamerunce postigao Eto’o u 64. minuti s 11 metara.

Nizozemska će u osmini finala igrati protiv debitanta Slovačke, a Japan ide na Paragvaj.

izvor: bljesak info