Nogometna reprezentacija Gane plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi nakon što je u drugom susretu osmine finala u Rustenburgu poslije produžetaka savladala reprezentaciju SAD sa 2:1(1:1, 1:0).

Izabranici Milovana Rajevca poveli su golom Kevina Princa Boatenga koji je iskoristio grešku odbrane SAD i oštrim udarcem po zemlji je savladao golmana Howarda.

Amerikanci su izjednačili u 62. minutu kada je nakon prekršaja Johna Mensaha nad Dempseyjem mađarski sudac Kassai dosudio jedanaesterac za Amerikance koji je uspješno realizirao kapetan Lendon Donovan.

Image

Jedini predstavnik Afrike u drugoj fazi natjecanja, poveo je sa 2:1 u 3. minuti prvog produžetka pogotkom Asamoaha Gyjana. U preostalih 27 minuta Gana se uspješno branila, dok Amerikanci nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golmanu Kingsonu.

Image

Reprezentacija Gane će u četvrtfinalu igrati protiv reprezentacije Urugvaja koja je u prvom meču osmine finala savladala Južnu Koreju sa 2:1.

Susret Gana – Urugvaj igrat će se 2. srpnja na stadionu “Socer City” u Johannesburgu (20.30 sati).

izvor : bljesak info