HNK ČapljinaHNK Branitelj Rodoč 0:0

NK NeretvaNK Zmaj Blato (Korčula) (0:0)   2:0

Nakon utakmice u kupu HNŽ-a i poraza od 2:1 u Rodoču, HNK Čapljina na svome stadionu ugostila je ekipu HNK Branitelj. Međutim, ni u ovoj utakmici nisu uspjeli upisati pobjedu protiv solidnog drugoligaša. Iako su čapljinski nogometaši u dosadašnjem dijelu pripremnih utakmica pružali dobre igre i rezultate protiv jačih ekipa (Željezničar, Sarajevo, Mladost, Velež, Leotar), ove dvije zadnje utakmice s objektivno slabijim protivnikom nisu išle u korist klubu s Bjelava. Da li je problem u motivaciji ili umoru ili u iskušavanju novih pojačanja, ne znamo. Ali svakako je vrijedno spomena da od kada naš mladi i perspektivni Višićanin Pero Menalo ne dobiva značajnu minutažu, čapljinski nogmetaši i nisu na tako dobroj realizatorskoj bilanci. Ovu utakmicu Pero je propustio zbog ozljede ´zadnje lože´, pa se nadamo da će se brzo oporaviti i vratiti u trenažni proces, jer već ovaj tjedan HNK Čapljina započinje svoju novu prvoligašku sezonu u kojoj gostuje u Velikoj Kladuši.

Jučer su nogometaši NK Neretve na svom stadionu pobijedili novog ´trećeligaša´, Zmaja iz Blata s Korčule. Za ovu utakmicu, trener Limov dao je priliku 25-ici igrača. U prvom poluvremenu pružena je znatno bolja igra, nogometaša NK Neretve, nego u drugom poluvremenu kada je na teren izašla relativno govoreći ´prva ekipa´. Stoper Suton je odličnom dugom loptom proigrao Matu Pehara, koji je asistirao Dragi Jelaviću za gol. Drugi pogodak, također uz pomoć Mate Pehara, postigao je Domagoj Zubac. ´Pojačanje´ iz  Višića, Đure Raguž u igru je ušao u 43. minuti, dok drugi Višićanin, Zvonimir Ivanković, u ovoj utakmici nije nastupao, jer su priliku dobila druga dvojica vratara (Kužić i Tolić). Slijedeća pripremna utakmica NK Neretve je u srijedu (11. 08.) protiv Konavljanina u gostima.