PONEDJELJAK (01. 08.)

21:00 h Pekarstvo “Metkovka”Pogrebno društvo “Dugandžić” (1:2)  1:3

22:00 h Auto “Lijanović” Široki BrijegJabulani (0:1)  1:2

Suci: Šoše i Majić.

U prvoj polufinalnoj utakmici ekipa Pogrebno društvo “Dugandžić” rezultatom 3:1 pobijedila je ekipu Pekarstvo “Metkovka”, a strijelci za pobjedu bili su Dragan Vladimir i Mate Pehar s 2 pogotka, dok je utješni pogodak postigao Duje Medak. Za ekipu Pekarstvo “Metkovka” nastupali su: Jakov Previšić, Andrija Bebić, Marko Medak, Petar Soldo, Andrija Milinković (žuti karton), Duje Medak, Marin Petković, Ivan Bubalo, Nikola Bulum (žuti karton) i Josip Galov. Ekipa Pogrebno društvo “Dugandžić” na teren je izašla u ovom sastavu: Antonio Kuran, Neven Majić, Martino Sprčić, Mario Bukovac, Dragan Vladimir (žuti karton), Tomislav Miletić, Andrija Repeša (crveni karton), Vedran Raguž, Mate Pehar i Ivan Pehar (žuti karton). Iako je ekipa Pogrebno društvo “Dugandžić” za nijansu bila bolja od ekipe Pekarstvo “Metkovka”, utakmicu je odlučio 6. akumulirani prekršaj potonje ekipe u završetku prvog poluvremena. Ovo je prva utakmica na ovogodišnjem turniru na kojoj smo mogli vidjeti izvođenje ´deseterca´, kojeg je uspješno realizirao Mate Pehar.

Igrač utakmice: Mate Pehar.

Druga utakmica (Jabulani – Auto “Lijanović”) bila je prepuna dobrih poteza, šuteva, driblinga i obrana. Na kraju se može reći da su upravo obrane odlučile pobjednika. Naime, golman ekipe Jabulani, Drago Bezer, branio je i´ moguće i nemoguće´, te tako svoju ekipu odveo u finale koje se igra večeras (02. 08.) u 22:00 h. Međutim, ne smije se umanjiti ni značaj ostalih igrača ove ekipe, posebno Sandra Salacana i Danijela Ležinića, koji su svojim iskustvom ´izvukli´ ovu utakmicu. Također treba spomenuti da su u prvom poluvremenu igrači Jabulanija bili oslabljeni neigranjem Mate Čame, koji je zbog gužve u prometu, došao tek na drugo poluvrijeme. Pobjednički sastav iz ove utakmice je: Drago Bezer (žuti karton), Andrej Zvono (žuti karton), Ivan Matić (1 gol i žuti karton), Danijel Ležinić, Slaven Vukasović, Mate Čamo, Danijel Karačić, Sandro Salacan (1 gol) i Velimir Zvono. Posljednji igrač, odnosno golman, svoje nastupe je završio nakon prvog kola zbog ozljede. Ali naš Velo nije otišao od ekipe, nego je preuzeo izborničku palicu i pametnim izmjenama držao visoki ritam svoje ekipe u svakoj utakmici, a posebno u ovoj polufinalnoj. Za ekipu Auto “Lijanović” nastupali su: Darko Slišković, Ivan Brkić, Josip Suton, Ivan Sesar, Ivan Čužić, Ivan Hrkać, Elivis Smajić (1 gol), Jozo Ivanković, Robert Mikulić i Dario Marinović. Čak ni možda najbolji malonogometni igrač ovih prostora, Josip Suton, svojim ´biciklima´ nije uspio donijeti prevagu svojoj ekipi.

Igrač utakmice: Drago Bezer.

Večeras, ponedjeljak (02. 08.), se igraju utakmice za 3. mjesto i finale. Da podsjetimo, osvajač turnira dobit će nagradu vrijedu 4500 KM, drugoplasirani 2000 KM, treće mjesto donosi 1000 KM, a četvrto mjesto 500 KM. U borbi za 3. mjesto sastaju se ekipe:

21:00 h Pekarstvo “Metkovka”Auto “Lijanović” Široki Brijeg