Nogometaši Zrinjskog porazili su Tobol u prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige odigranoj u kazahstanskom Konstanayju! Mostarci su slavili sa 2:1 i približili se drugom pretkolu gdje ih čeka slabašni predstavnik San Marina.

Zrinjski je otvorio utakmicu ofanzivno od prve minute, prilike u otvaranju propustili su Zadro i Rizvanović. Do vodstva, nakon propuštenih prigoda gostiju, dolazi Tobol. Zhumaskalijev je bio strijelac u 16. minuti.

Nakon primljenog gola uslijedili su napadi Zrinjskog, najbliži golu bio je Dragičević koji u posljednjim trenutcima poluvremena pogađa gredu.

Bila je to najava poravnanja do kojeg Zrinjski stiže u 52. minuti. Obrana Zrinjskog očistila je u opasnoj situaciji ispred vlastitih vrata, otvorila se kontra u kojoj Dragičević poenetira za 1:1.

Tobol je imao terensku inicijativu a Zrinjski prijetio iz kontri u nastavku susreta. U 73. minuti Šunjić uspjeva otkloniti loptu u opasnoj situaciji pred golom Melhera. Konačnih 1:2 postavlja Dragičević u 79. minuti.

Zadro je prošao po desnoj strani, dobro poslužio Dragičevića koji postavlja konačnih 1:2!

– Cijela momčad odigrala je izvanredno. Svi su 90 minuta izgarali i zasluženo pobjedili dobru ekipu Tobola. Čeka nas težak uzvrat, ali od srca treba čestitati igračima koji su nakon četiri dana teškog puta odigrali izvanredno, kratko je nakon susreta za RDV kazao Dragan Jović.

izvor:Bljesak.info