Danas je HNK Višići gostovao na stadionu Zagrad u Stocu u sklopu 3. kola Druge lige Jug. Višići su poraženi rezultatom 4:1. Već u 5.-oj minuti Ivan Pažin postiže gol a Ante Pažin iz jedanaesterca u 27.-oj minuti poravnava rezultat. Nažalost, Stolac je boljom igrom do kraja utakmice postigao još tri pogotka (41., 51. i 75.) a sva tri pogotka dao je Jovan Škrba.

(više…)

Instrukcije za škole u organiziranju nastavnog procesa

Poštovani učenici, roditelji i djelatnici koji ste vezani uz Osnovnu školu „Lipanjske zore“ Višići ovim putem vam donosimo upute i mjere glede početka školske 2021./2022. godine. Kao što ste već upoznati, nova školska godina je u nekim županijama već započela, a u našoj kreće u ponedjeljak (6. rujan). Zbog stanja vezanog uz korona-virusa dobili smo instrukcije i pravila kojih će se morati pridržavati svi naši učenici i zaposlenici. Sretan početak nove školske godine našim učenicima, pogotovo prvašićima, zaposlenicima i roditeljima, a u nastavku možete pročitati detaljnije informacije. Školska godina počinje s nastavnim satom od 45 minuta, malim i velikim odmorima (tzv. zelena zona), a u slučaju pogoršanja situacije školski operativni tim će donositi druge mjere (u nastavku ćete pročitati o žutoj, narančastoj i crvenoj zoni). Stoga molimo sve da se pridržavaju uputa kako bi nastavni proces protjecao u normalnim uvjetima. (više…)

Članovi Udruge “Ostajem” uspješno su završili projekt izgradnje dječjeg igrališta u dvorištu OŠ “Lipanjske zore” Višići kojeg su jutros (četvrtak, 2. kolovoza) i službeno otvorili. Radovi su se oduljili zbog privatnih obaveza članova udruge, ali mišljenja smo da je vrijedilo čekati. Otvorenju je prisustvovao i naš župnik koji je blagoslovio ovo igralište. (više…)

Obavijest o početku nastave u OŠ “Lipanjske zore” Višići

Školska 2021./2022. godina počinje 6. rujna, a nastava će se izvoditi u punom kapacitetu uz pridržavanje donesenih epidemioloških mjera, a svaka škola će sa svojim Operativnim timom pratiti situaciju vezanu uz korona-virus te donositi potrebne mjere kako bi se očuvalo zdravlje učenika i djelatnika. Učenici će dobiti raspored sati, te će od strane razrednika biti upoznati s epidemiološkim mjerama. (više…)

Nakon šest godina drugoligaški nogomet vratio se na višićke Čaere koji su kroz povijest tradicionalno bili teško osvojiva “tvrđava”. Nažalost, naši nogometaši nakon dva kola još nemaju pobjede, te se nadamo da će ubrzo uhvatiti kontinuitet pobjeda. U prvom su kolu HNK Višići poraženi u lokalnom derbiju od HNK Čapljina, a danas (nedjelja, 29. kolovoza) su gosti iz Uskoplja osvojili tri boda. U obje utakmice bilo je i sudačkih grešaka na štetu naše ekipe, pa su tako i danas naši nogometaši ostali uskraćeni za nedosuđeni kazneni udarac. Ali nećemo puno o sudačkim previdima. (više…)