U današnjem (subota, 30. travanj) derbiju Druge lige Jug FBiH nogometaši NK Troglav na višićkim Čaerima izvukli su bod. Gosti su na poluvrijeme otišli s golom prednosti, a izjednačenje je u drugom poluvremenu donio Ivan Knežević.

NK Troglav u vodstvo je došao nakon nabačaja iz kornera kada je domaća obrana nes(p)retno reagirala, a loptu u gol poslao je Dejan Stojak. Ali tu nije bio kraj nesrećama nogometaša Višića. Goran Bule Kuli bio je u prilici za postizanje pogotka, ali gostujući igrač ga ruši i sudac pokazuje na bijelu točku, ali istom tom igraču pokazuje samo žuti karton iako je bio posljednji igrač obrane. Da stvar bude još gora, Ivan Knežević promašio je jedanaesterac, te su gosti na poluvrijeme otišli s golom prednosti.

U drugom poluvremenu HNK Višići odlučili su se za maksimalno ofenzivnu igru, koja je urodila plodom nakon što je Josip-Ilija Kalfić Coffi odlično uposlio Đuru Raguža, koji povratnom loptom asistira Ivanu Kneževiću. Potonji je bez problema prosljeđuje u mrežu livanjskog vratara i svojoj ekipi donosi izjednačenje. Nakon toga naši nogometaši još žešće kreću u napade na gostujući gol. Osman Šoše imao je solidnu priliku, ali gostujući vratar uz malo problema uspijeva ukrotiti loptu. I udarac Đure Raguža iz slobodnog udarca sa 20-ak metara gostujući vratar uspio je uz malo sreće obraniti. Također su i ubačaji iz kornera i iz slobodnih udaraca bili opasni, ali lopta danas nije htjela u gol.

Nakon ovoga remija HNK Višići imaju 39 bodova i u najgorem slučaju dijele 3. mjesto s HNK Brotnjo. Čitlučani su danas u gostima igrali protiv NK Kamešnica.  Slijedeća utakmica je u Tomislavgradu.

Neslužbeni rezultati ostalih utakmica: FK Lokomotiva – HNK Drinovci 3:4, FK Turbina – HNK Tomislav 4:0, NK Sloga Lj – HNK Stolac 1:0, HNK Kupres – HNK Branitelj 3:2.