Njemačka je treći sudionik četvrtfinala Svjetskog prvenstva! U najočekivanijem dvoboju osmine finala nogometaši okupljeni pod njemačkom zastavom pobijedili su velikog rivala, Englesku, s 4:1! Utakmica o kojoj će se još dugo pričati, za kojom će se vući repovi, otvorena je boljom igrom Njemačke.

Poveli su igrači Joachima Loewa u 20. minuti, na vrlo jednostavan, jeftin način. Neuer je ispucao loptu za Klosea, kiksao je Upson kojem je napadač Bayerna pobjegao i sjajno poentirao za 1:0!

Image

Njemački igrači spustili su loptu na zemlju i igrom kratkih pasova, uz dominaciju Mullera, Ozila i Podolskog, dolazili pred engleski gol. U 30. minuti James krajnjim naporom brani udarac Klosea iz nepodredne blizine. Samo dvije minute kasnije Podolski, na dodavanje Mullera zabija drugi pogodak za Njemačku!

U 37. minuti Englezi se vraćaju u igru. Na ubacivanje Gerrarda Upson je nadskočio protivničku obranu i glavom zabio pored istračalog Neuera iskupivši se tako za kiks kod prvog njemačkog gola. Samo dvije minute kasnije grogirani njemački tim je matiran po drugi put, no pomoćni sudac radi najveći propust dosadašnjeg dijela Prvenstva.

Lampard je lobovao njemačkog vratara, lopta se od grede odbila u gol, debelo iza gol linije, no suci regularan pogodak Engleske nisu vidjeli, ostalo je 2:1! 44 godine nakon kontroverznog gola Engleza vrijednog svjetskog trona, povijest se ponovila, ovog puta suci su pogriješili u njemačku korist!

Početak drugog poluvremena protekao je u jalovoj dominaciji Engleske, koja donosi tek jednu pravu priliku. U 62. minuti Boateng je u posljednji trenutak blokirao udarac Milnera. Pet minuta kasnije pobjednik je odlučen. Lampard je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, lopta se odbila u kontru za Njemačku koju sjajno odigravaju Schweinsteiger i Muller, ovaj drugi poentira za 3:1.

Image

Po istom receptu Njemačka završava današnju priču. Ozil je ovaj put istrčao kontru, pobjegao tromoj engleskoj obrani te ‘na pladnju’ poslužio Mullera koji svojim drugim golom postaje veliki njemački heroj!

Englezi koji su s najvišim očekivanjima ispraćeni u JAR odlaze kući podvijena repa, njemačka momčad, u koju je malotko vjerovao uoči ove smotre, čeka boljeg iz ogleda Argentina – Meksiko!