Jučer (subota 14. travanj) HNK Višići su u teškim vremenskim uvjetima i pred malobrojnim gledateljima u susretu 20. kola Druge lige FBiH – Jug svladali nogometaše iz Kamešnice. Na vrlo neugodnom terenu za igru obje ekipe su priredile solidnu predstavu, a preokretom i pobjedom od 2:1 u vrlo uzbudljivoj utakmici HNK Višići su napredovali za dva mjesta i trenutno se nalaze na 8. poziciji.

Susret nije dobro počeo za domaće nogometaše, već poslije desetak minuta igre iz prekida nakon slabe reakcije domaće obrane  na čelu s vratarom Repešom gosti iz Kamešnice dolaze do vodstva.

Taj pogodak kao da je malo protresao nogometaše Višića i tek su onda ozbiljnije ušli u susret. Preuzeli su terensku inicijativu i stvorili par prilika međutim obrana Kamešnice je dobro reagirala. Sve do 35. minute kada je Šoše dobro probio desnu stranu i ubacio za Šejtanića koji iz trka s desetak metara pogađa za izjednačenje. Tako se s rezultatom 1:1 odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve velike promjene na terenu. HNK Višići su i dalje kontinuirano napadali dok je Kamešnica svoje šanse tražila kroz kontre. Iz jedne takve umalo su i ponovno došli do vodstva, vratar domaćih je već bio savladan, ali lopta se sretno zaustavila u lokvi neposredno ispred gol linije.

U jeku domaćih napada u šesnaestercu Kamešnice oboren je Šejtanić i sudac Pavlović pokaziva na bijelu točku. Odgovornost za izvođenje je preuzeo Knežević koji je baš jučer slavio svoj 23. rođendan. Nije mu bio previše sretan, naime poprilično lošim udarcem loptu je poslao pokraj gola.

Ali to nije nimalo obeshrabrilo naše nogometaše. Solidne prilike potom propustili su Mustapić i Mace u više navrata, a ponajbolju šansu imao je pak Blažević koji je neometan lijepo gađao same rašlje s desetak metara, ali gostujući vratar se iskazao odličnom paradom. Samo par minuta nakon toga najbolji pojedinac današnje utakmice Šejtanić iz slobodnog udarca pogađa prečku, ali lopta se odbija van gola. Isti igrač propustio je još jednu šansu kada je praktički sam s pet metara glavom uspio promašiti okvir gola.

I kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, Tolo je po tko za koji put probio lijevu stranu, vratio za Šejtanića koji centaršutom pronalazi Macu. Potonji iz poprilične gužve glavom neobranjivo pogađa za konačnih 2:1.

HNK Višići nakon 20. kola zauzimaju 8. poziciju sa sedam pobjeda, pet neriješenih susreta i osam poraza uz gol razliku 26:28.

Službene tablice lige možete pronaći na internet stranicama Saveza FBiH, a sve rezultate, statistike i zanimljivosti na portalu Sportsport.ba i istoimenom forumu. I naravno, ne zaboravite lajkati HNK Višići na Facebooku.