Danas (nedjelja, 9. listopad) HNK Višići su doživjeli i peti poraz ove sezone. U 9. kolu Druge lige – Jug na gostovanju u Čitluku kod vodeće momčadi prvenstva Brotnja poraženi su rezultatom 2:0. Nakon 0:0 na poluvremenu, domaćin je u nastavku igre poguran sa par dvojbenih sudačkih odluka došao do pobjede i tri boda.

Na gostovanje u Čitluk momčad je vodio Antonio Blažević, koji je na raspolaganju imao samo deset igrača i dva vratara.

Unatoč svemu, kombinirani i oslabljeni HNK Višići u sastavu Antunović – Tolo, Kalfić, Mustapić, N. Raguž (C), Bule, Karačić, Pažin, Šoše, Mace i Proleta dobro su otvorili utakmicu protiv favoriziranog Brotnja i pružili dostojan otpor ekipi koja je već sada gotovo siguran putnik u viši rang.

Domaćini su tek ponešto prijetili iz prekida, ali bez konkretnog učinka i uopće pravog udarca prema golu. Šansu za Višiće polovinom prvog poluvremena propustio je Mace koji u izglednoj prilici u protivničkom šesnaestercu nije dobro zahvatio loptu.

U drugom poluvremenu trener Brotnja Tihomir Miloš uvodi i trećeg napadača u igru, ali to ne mijenja stanje na terenu. Višići su se i dalje odlično branili ne dopuštajući domaćinu da razvije igru.

Bez golova se igralo sve do 65. minute kada sudac dosuđuje jedan nepostojeći prekršaj za domaćine na rubu šesnaesterca. Iz istog prekida Brotnjo u vodstvo dovodi Vasilj.

Nakon pogotka domaćini su još i pojačali svoje napade što je ostavilo prostora za kontre nogometašima Višića. Iz par takvih prijetili su Proleta, Šoše i Mustapić, ali bez prevelike opasnosti za gol Brotnja.

Desetak minuta prije kraja sličan scenarij kao i kod prvog pogotka Brotnja. Sudac ovaj put na polovici Brotnja dosuđuje nepostojeći prekršaj za domaćine koji brzo izvode prekid. Dugu loptu prima Vasilj i pogađa za konačnih 2:0.

Valja napomenuti da je i par minuta prije kraja, danas rezervni vratar Martinović dobio šansu da zaigra u vrhu napada.

Nakon 9. kola HNK Višići zauzimaju 13. poziciju, ali i uz utakmicu manje. Odgođena utakmica sa FK Klisom na Čaerima će se odigrati u srijedu, 13. listopada, a već u nedjelju (16. listopad) HNK Višići će ugostiti HNK Posušje.