FK GoraždeHNK Čapljina (1:0)    4:0

NK Neretva MetkovićNK Jadran LP (1:0) 1:0

HNK Čapljina u Prvu ligu FBiH vratila se s ´pogonom na sva četiri´. Igraju sa četvoricom u zadnjoj liniji, došla su im četiri Gaučosa, primaju ili daju četiri komada, a četiri domaća, mlada igrača sjede im na klupi ili na tribinama (Grbavac, Menalo, Jurković, Puljić). Jučerašnji ogled u Goraždu teško da je mogao proći drugačije, jer je ova ekipa već na početku sezone izgubila utakmicu pred svojim navijačima, pa je bilo za očekivati pobjedu FK Goražda. Samo se nije znao rezultat, ali i to se možda moglo logički zaključiti. Čapljinci su se držali u prvom poluvremenu, u kojem im je sudac, prema procjeni kapetana Damira Obada neopravdano poništio pogodak. Nakon toga se igra HNK Čapljine raspala, te su u drugom dijelu primili još 3 gola. Iduća utakmica HNK Čapljine na rasporedu je u subotu (04. 09.), a na Bjelave dolazi FK Gradina iz Srebrenika.

Nogometaši NK Neretve iz Metkovića uspješno su započeli natjecanje u Trećoj ligi Jug Hrvatske. Već u prvom kolu igrali su derbi protiv susjeda iz Ploča, NK Jadrana, kojeg su svladali minimalnim rezultatom (1:0). Gol je postigao Filip Majić u prvom poluvremenu, na odličnu asistenciju Drage Jelavića. treba rei da je pobjeda ostvarena uz ne baš dobru igru domaće ekipe, ali bodovi se pišu. Za NK Neretvu igrali su: Nikola Krešić, Marin Bago, Drago Jelavić, Ivan Suton, Musa, Mateo Vrnoga, Ivan Pehar, Josip Rako, Domagoj Zubac, Andrija Milinković i Filip Majić. U igru su još ušli: Đuro Raguž, Tomislav Dodig i Tonći Jerković. Najbolji igrač utakmice bio je Ivan Suton.

Danas, nedjelja (29. 08.), s početkom u 17 h igraju HNK Višići i HNK GOŠK iz Gabele. Nogometaši Višića za pola sata kreću u Kamešnicu, dok će u Gabelu doći NK Omladinac iz Mionice.