U drugoj večeri pretkola na malonogometnom turniru Višići 2018. odigrane su dvije utakmice, a večeras (petak, 13. srpanj) su na rasporedu posljednje utakmice pretkola, nakon čega dolazi osmina finala. U 21:00 h sastaju se ekipe Modrič 2-Caffe bar Hangover, a u 22:00 h Catering Dominik-Caffe bar Đir. Ekipa SD Žito otkazala je nastup zbog obveza na turnir mjesnih zajednica Mostara, pa će u osminu finala proći Bobanovo Naselje.

U prvoj utakmici ekipa Tip-Top pobijedila je ekipu ViS rezultatom 6:4, a briljirao je Tino Gavrić koji je postigao 5 pogodaka, a u strijelce za Tip-Top još se upisao Darko Raguž. Ekipa ViS odlično je otvorila utakmica i povela 2:0 pogotcima Marka Petrovića i Danijela Nikšića, ali do kraja poluvremena Tino Gavrić i Darko Raguž vraćaju utakmicu

u egal. U prvom poluvremenu žute kartone dobili su Zlatan Repeša i Perica Jurić iz ekipe ViS, dok je Vedran Marić iz ekipe Tip-Top dobio izravni crveni karton. I početak drugog dijela bio je neizvjestan, a tek u zadnjih pet minuta ekipa Tip-Top dolazi do rezultatske prednosti i tako prolazi u osminu finala.

Drugu utakmicu, također punu neizvjesnosti odigrale su ekipe HNK Višići i No Way. Na prvi pogodak čekalo se jako dugo, a onda je uslijedio dosta neobičan pogodak. Vratar HNK Višići Zvonimir Ivanković poslao je rukom dugu loptu na Denisa Marića pred suparnički gol, gdje nije najbolje reagirao vratar Azer Basarić, te je lopta završila u mreži. U drugom dijelu Edis Stiglić pogađa za izjednačenje, a nakon njega Dženis Veledar okreće rezultat i dovodi ekipu No

Way u prednost. Međutim, Ante Pažin silovito šuta i postiže atraktivan pogodak za izjednačenje. Ali, to je bilo sve od ekipe HNK Višići, koja je igrala bez zamjene, te je umor došao na naplatu. prvo je Haris Kerim pogodio za vodstvo No Way, a u zadnjim minutama Edis Stiglić i Belmin Hasanović postižu pogotke za konačnih 5:2.

Treća utakmica bila je predviđena za borbu ekipa MZ Višići i Škrapa Momići. Potonja ekipa nije došla na utakmicu, te su naše mlade snage prošle u osminu finala službenim rezultatom 5:0.