HNK Višići su pod palicom novog trenera Draženka Krmeka danas (srijeda 26. rujan) odigrali zaostalu utakmicu iz 2. kola Druge lige FBiH – Jug. Gledatelji na Čaerima imali su što vidjeti, čak šest golova na obje strane od kojih su par bili prave majstorije. Domaći su prikazali odličnu igru, naročito u drugom poluvremenu, te je pobjeda mogla biti i uvjerljivija.

Utakmica nije mogla bolje početi za Višićane, već u trećoj minuti nakon ubačaja Đondraša najbolje se u šesnaestercu Posušja snalazi Bule te poentira za vodstvo domaćih. Samo par minuta kasnije Bule je ponovno u šansi, ali njegov pokušaj spretno zaustavlja golman gostiju Bešlić. Prve minute su nagovijestile da bi mogli gledati laku i uvjerljivu pobjedu domaćih, ali i gosti iz Posušja su imali što za reći i pokazati.

Već u 15. minuti jednu dugu loptu i nesporazum Marića i Matića iskoristio je Šikić čiji prvi pokušaj Jurković brani, ali lopta se ponovno odbija u noge napadača gostiju koji uspijeva izjednačiti.

Da se gosti nisu došli samo braniti pokazuju deset minuta prije odlaska na odmor. Ponovno na dugu loptu loše reagira obrana domaćih, te napadač gostiju Čutura sam izlazi pred vratara Jurkovića, a u presudnom trenutku unutar šesnaest metara s leđa ga povlači Stojak, te zarađuje drugi žuti karton i isključenje. Stojak je prvi žuti zaradio već u 7. minuti nakon nepotrebno oštrog prekršaja na sredini igrališta.

Siguran realizator najstrože kazne za goste bio je Crnogorac, te je Posušje s prednosti 2:1 otišlo na odmor.

U nastavku utakmice trener domaćih Krmek vuče presudan potez, u igru šalje Menala koji mu to vraća na najbolji mogući način. Već u prvoj minuti drugog poluvremena Menalo prima loptu na sredini igrališta, izbaciva dva suparnička igrača iz igre i sa dvadesetak metara pogađa rašlje vratara Bešlića koji je loptu samo ispratio pogledom.

Višići iako s igračem manje u nastavku dominiraju, solidne prilike su imali Marić i Kozarić međutim promjene rezultata nije bilo sve do 62. minute. Tada je opet na scenu opet stupio Menalo, kojeg nakon solo prodora u kaznenom prostoru ruši Jurišić. Sudac Mikulić nije imao izbora nego drugi put danas pokazati na bijelu točku, ovog puta za domaćina.

Menalo je sam preuzeo odgovornost te poslao Bešlića u jednu stranu, a loptu u drugu. Nakon samo 17 minuta potpuni preokret Višićana na krilima Menala!

No, to još uvijek nije bilo sve, golijadu je na Čaerima zaključio Knežević prekrasnim pogotkom u 70. minuti. Odlično je potegao Knežević sa preko dvadeset metara te izmamio pljesak od domaće publike.

Mogli su Višići i do uvjerljivije pobjede, na samom koncu utakmice pokušaje Kozarića, Raiča i Menala brani Bešlić i tako sprečava potpuni potop svoje ekipe. Galeriju fotografija možete pogledati na Facebook stranici HNK Višići.

Višići su tako upisali sigurnu pobjedu i već se okreću sljedećoj utakmici, gostovanju u Kamešnici koje je na rasporedu u nedjelju.