U nedjelju (06. svibanj) u derbiju 23. kola Druge lige Jug FBiH nogometaši Višića porazili su drugoplasiranu momčad prvenstva i bivšeg premijerligaša NK Brotnjo iz Čitluka sa 2:0. Ovim porazom Brotnjo se najvjerojatnije oprostilo od borbe za prvo mjesto i ulazak u viši rang. HNK Višići nakon ove pobjede zauzimaju 8. poziciju.

Na utakmici koja je imala i humanitarni karakter okupilo se oko 300-tinjak ljubitelja nogometa. Trener gostiju Tihomir Miloš ne može biti zadovoljan igrom svoje momčadi, dok su domaći nogometaši pod trenerskom palicom Nikice Kneževića još jednom pokazali kako zaslužuju biti u samom vrhu lige.

Od samog početka dvoboja domaći su nametnuli dosta jak ritam i čvrstu igru, što je izrodilo stalnim pritiskom na gol Brotnja. I već u prvoj pravoj prijetnji, u 15. minuti Višići stižu do vodstva. Odlično je loptu sa svoje polovice iznio Mustapić i uposlio Marsela Macu koji hladnokrvno pogađa za 1:0 i veliko veselje domaćih navijača.

Kasnije su Višići prijetili u više navrata, blizu pogotka su bili i danas razigrani Šejtanić i Mustapić, ali bili su za malo neprecizni.

Rezultat se nije mijenjao sve do 36. minute kada se nakon udarca Ivana Kneževića i odbijene lopte na pravom mjestu nalazi Osman Šoše koji pogađa za, kako se ispostavilo, konačnih 2:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćina koji su eto stigli i do dva pogotka, gosti su tek uspjeli napraviti mini pritisak prije kraja prvog dijela kada su čak i pogodili vratnicu, ali promjene rezultata nije bilo.

Drugo poluvrijeme nogometaši Višića su se malo povukli i odlučili na čuvanje rezultata te su prepustili gostima da vode igru. Većih uzbuđenja nije ni bilo, bilježimo tek vratnicu gostiju iz daljine i vrlo dobru šansu Kneževića koji je ‘zavaljao’ par igrača pred golom Brotnja, ali zatim i slabo pucao.

Ovaj poraz nanio je težak udarac ambicijama Brotnja koji zaostaju dva boda za vodećim Troglavom. Međutim, Troglav ima i utakmicu manje koju će igrati već u srijedu na svom terenu protiv Stoca. Stolac se baš i nije proslavio u zadnja tri gostovanja u Livnu gdje su gubili 7:0, 7:1 i 7:0, pa je za očekivati još jednu uvjerljivu pobjedu domaćih što bi im donijelo prednost od 5 bodova pred sam kraj prvenstva.

{xtypo_rounded3}Osim nogometaša Višića i humanitarna akcija je također bila uspješna, prikupljeno je 1.700 KM za oboljelog Danijela Vekića, kojemu želimo uspješan oporavak od teške bolesti. Ovom prilikom se i zahvaljujemo svim ljudima dobre volje koji su svojim dolaskom poduprli ovu hvale vrijednu akciju.{/xtypo_rounded3}