Danas (subota, 26. studeni) s početkom u 12:00 h i 14:00 h na stadionu Čaeri u Višićima svoje utakmice odigrali su nogometaši omladinskog pogona (kadeti i juniori) iz nogometnih klubova GOŠK-a i Slobode. Kadeti NK GOŠK-a izgubili su minimalnim rezultatom (0:1), dok su juniori izgubili 2:3 iako su na poluvrijeme otišli s prednosti 1:0.

U prvoj utakmici vidjeli smo fer i korektnu borbu, uz par sudačkih previda na štetu domaćih nogometaša. Gosti su u vodstvo došli nakon nabačaja iz slobodnog udarca. Pogotku je prethodila loša obrambena reakcija ´Lavova´. Još su gosti stvorili jednu opasnu situaciju, ali lopta je pogodila gredu.

Međutim, i nogometaši GOŠK-a su imali par odličnih prigoda, a najbolja je bila plod izvrsne akcije trojice ´Lavova´, koju je driblingom i šutom sa 16 m završio Ćorić. Ali lopta je prošla tik uz vratnicu. Ćorić je još jednom opasno zaprijetio s 20-ak m, ali na njegovu žalost gostujući vratar odličnom paradom obranio je svoj gol.

Također treba istaknuti i dvije vezane, kardinalne greške glavnog suca Spahića koji je prvo propustio svirati jedanaesterac na igraču GOŠK-a, a zatim u nastavku akcije nakon očiglednog izbacivanja lopte u korner od strane igrača Slobode, on je dosvirao gol-aut. Realan rezultat trebala je biti podjela bodova, ali kadetima GOŠK-a nedostajala su barem još dva raspoložena igrača. Stoperski par Tomislav Zvono i Vištica bili su pravi zid za gostujuću ekipu, dok je u sredini odlično ordinirao Dane Dominiković za kojeg igrači Slobode nisu imali ´lijeka´. Solidnu rolu odradio je i Ćorić, pogotovo u drugom dijelu utakmice. Nedjeljko Mrvalj je bio možda i najpožrtvovaniji igrač, ali nažalost do njega nisu dolazile lopte.

Juniori NK GOŠK-a odlično su otvorili utakmicu protiv svojih vršnjaka, te već nakon 20-ak minuta prvog došli u vodstvo preko Aldina Muhamedovića.

Gosti su u prvom poluvremenu stvorili jednu izglednu priliku, ali nju je obranio danas izvanredni vratar GOŠK-a Alen Zavitan, koji je svoju momčad spasio od debakla.

Međutim, drugo poluvrijeme nogometaši Slobode krenuli su furiozno. Izjednačenje je stiglo u 48., a prednost (1:2) u 52. minuti. Stipe Dodig u 65. minuti ponovno vraća stvari na početak (2:2), a u 80. minuti FK Sloboda ostaje bez igrača (crveni karton). Ali domaći nogometaši to nisu znali iskoristiti. Naprotiv, gosti su pet minuta prije kraja došli do pogotka i tri boda.

Inače, za GOŠK nastupa i nekolicina mladića iz Višića, a to su: Tomislav Zvono, Nedjeljko Mrvalj, Alen Zavitan, Aldin Muhamedović, Josip Krmek.